1. <track id="si9qv"><strike id="si9qv"><menu id="si9qv"></menu></strike></track>
      <table id="si9qv"></table>

            1. <pre id="si9qv"><label id="si9qv"><menu id="si9qv"></menu></label></pre>

              Wrestling

              Highland Wrestling

              2018-2019 Schedule

              Date                    Opponent                              Location

              November            

              Mon. 5                         Practice begins                                    Wrestling Room

              Nov. 29                      

              December                                

              Fri. 30-Sat. 1               Syracuse Scuffle                                 Syracuse (All wrestlers)

              Thurs. 6                       Utah Military Academy, HAFB         Utah Military Academy

              Fri. 7-Sat. 8                 Juab Winter Classic                            Juab HS, Nephi, Utah (All wrestlers)

              Wed. 12                       West                                                    West

              Fri. 14-Sat. 15             Desert Storm Invitational                   Dixie HS, St. George, Utah (All wrestlers)

              Wed. 19                       Summit Academy                               Summit Academy

              Thurs. 20                     Skyline                                                Highland

              January                  

              Thurs. 3                       Alta                                                     Highland                                                        

              Fri.4 -Sat. 5                 Gallegos Memorial Duals                   Highland (Varsity)

              Thurs. 10                     East                                                     Highland

              Fri. 11 -Sat. 12            Madison Invitational                           Madison HS, Rexburg, Idaho (Varsity, JV)

              Thurs. 17                     Murray                                                            Murray

              Thurs. 24                    Olympus                                              Highland                    

              February

              Fri. 1 -Sat. 2                5A Divisional Tournament                 TBA

              Wed. 13 -Thurs. 14     5A State Championships                     UVU

              Coaches                                                                      Start Times

              Head Coach- Ted Sierer                                             Duals: Varsity                        6:00 P.M.

              Asst. Coaches-Paul Tate                                                         JV/Exhibition              5:00 P.M.

                                      Swede Robinson                                 Tournaments: 

              Junior High Coach-Vaeae Fiefia                                            Fridays            Usually 3:00 P.M.

                                                                                                              Saturdays        All Day

               

               


              CONGRATULATIONS FOR TAKING 2nd AT REGION!

              Posted:

              GO RAMS!


              1ST PLACE

              Sydney Lauti - named Outstanding Wrestler for the upper weights
              Ephraim Schulte


              2ND PLACE
              Michael Rojas
              Kiefer Nunley
              Dewey Clark
              Christian Correia
              Luti Nonu


              3RD PLACE
              Skyler Lloyd
              Nate Rolling


              4TH PLACE
              Dyllan Holmes
              Miguel Gutierrez
              Sam Tenifa


              5TH PLACE
              Ethan Harris
              David Kocher
              Chase Davis
              Anthony Palmer


              买平特一肖有怎么赔-每期一肖中特码图-美女一码一肖中特图